Akaryakıt fiyatlarında yaşanan değişimler vatandaşlar tarafından yakından takip ediliyor. İşte son güncel bilgilere göre akaryakıt fiyatları ve yaşanan son değişiklikler:

29 Kasım'da Çeyrek Altın ve Gram Altın Fiyatlarında Son Durum! 29 Kasım'da Çeyrek Altın ve Gram Altın Fiyatlarında Son Durum!

3 Ekim Salı günü LPG grubuna 69 kuruş zam yapılmıştı. Hafta içinde ise benzin fiyatlarına toplamda 3 lirayı aşan bir indirim yapılmıştı.

Motorinin litre fiyatına gece yarısından itibaren 2 lira 90 kuruş indirim yapıldı. Ancak benzin fiyatlarında herhangi bir değişiklik olmadı.

LPG'nin litresi ise 18.89 TL olarak satılıyor. Fiyatlar, iller, ilçeler ve bayiler arasında değişiklik gösterebilir.

Akaryakıt fiyatlarının hesaplanmasında Gümrüksüz Rafineri Fiyatı esas alınır. Bu hesaplama Gümrüksüz rafineri fiyatına ÖTV ve EPDK payının eklenmesiyle KDV hariç Rafineri satış fiyatını ortaya koyar. Gümrüksüz Rafineri Fiyatı ise Akdeniz-İtalyan piyasasında yayınlanan günlük CIF Akdeniz ürün fiyatları ve günlük Dolar kuru takip edilerek hesaplanır.

Akaryakıt fiyatlarındaki değişimler ülke genelinde vatandaşlar ve işletmeler için önemli bir ekonomik gösterge olarak takip edilmektedir.