Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, alanda yürütülen çalışmaları yerinde incelemek üzere şehre gelen İçişleri Bakan Yardımcısı Münir Karaloğlu ile Afet Koordinasyon Merkezi’nde istişare ve değerlendirme toplantısına katıldı. Vali Mükerrem Ünlüer, kaymakamlar, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Gökhan İnan, İl Emniyet Müdürü Nurettin Gökduman, ilçe belediye başkanları ve kurum yetkililerinin de yer aldığı toplantıda; şehrin imarı ve inşası noktasında yürütülen çalışmalar, kalıcı konut ve iş yerlerinin inşası, kentsel tasarım projesi gibi pek çok konuda değerlendirmelerde bulunuldu.

 

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Programında Buluşalım 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Programında Buluşalım

Yeni Kahramanmaraş

Toplantıya ilişkin değerlendirmelerde bulunan Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, “İçişleri Bakan Yardımcımız Sayın Münir Karaloğlu başkanlığında Valimiz, kaymakamlarımız, İl Jandarma Komutanımız, Emniyet Müdürümüz, ilçe belediye başkanlarımız ve kurum yetkililerimizin katılımıyla istişare ve değerlendirme toplantımızı gerçekleştirdik. Şehrimizdeki son duruma ilişkin Bakan Yardımcımıza bilgiler aktardık. Hamdolsun yeni Kahramanmaraş vizyonu doğrultusunda her alanda çok büyük ilerlemeler kat ettik. Kalıcı konut ve iş yerlerimizin inşası sürüyor. Tamamlanmak üzere olan kalıcı konutlar var. İnşallah kısa sürede hemşehrilerimiz kalıcı konutlarına kavuşacak. Kentsel tasarım projesi hızla yükseliyor. Alt ve üstyapısı, sosyal donatıları, yeşil alanları, kalıcı konut ve iş yerleri ile afetlere karşı dirençli yeni Kahramanmaraş’ın inşası hızla sürüyor” cümlelerini kaydetti.

Editör: Sueda AKKÖK