Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, 24 Kasım Öğretmenler Günü vesilesiyle Ali Kayası Cam Teras ve Turizm Tesisleri’nde düzenlenen programda İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Kahraman ve okul idarecileriyle bir araya geldi. Tamamlanmak üzere olan Ali Kayası Cam Teras ve Turizm Tesisleri’nde katılımcılarla birlikte incelemelerde bulunan Başkan Hayrettin Güngör, tesisteki son duruma ilişkin de bilgiler aktardı. Programda konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Kahraman, “24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla düzenlenen bu program için Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Hayrettin Güngör’e gönülden teşekkür ediyorum. Tüm öğretmenlerimizin Öğretmenler Günü’nü kutluyorum” dedi.

 

Öğretmenler Günü Kutlu Olsun

Tüm öğretmenlerin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü tebrik eden Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, “24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla bugün Ali Kayası Cam Teras’ta bir araya geldik. Öncelikle davetimize icabet eden herkese teşekkür ediyoruz. Bizleri bugünlere getiren öğretmenlerimizin ellerinden öpüyor, ahirete irtihal eden tüm öğretmenlerimize de Allah’tan rahmet ediliyorum. Tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutluyorum” dedi.

 

Önemli Ziyaretçi Potansiyeline Sahip Bir Mekân

Şehir Merkezinin Yeni Şebeke Hatlarının İmalatı Sürüyor Şehir Merkezinin Yeni Şebeke Hatlarının İmalatı Sürüyor

Ali Kayası Cam Teras’a ilişkin katılımcılara bilgiler aktaran Başkan Hayrettin Güngör, “Kahramanmaraş’ımız; tarihi ve doğal miras olarak çok büyük zenginliklere sahip. Güçlü hikâyesi ve tarihiyle şehrimizin en önemli doğal güzelliklerinden birisi de Ali Kayası. 3 yıl önce çalışma arkadaşlarımızla Ali Kayası’na bir ziyaret gerçekleştirdik ve bu mekânı turizme kazandırmak için projemizi hazırladık, çalışmalara başladık. Projemizin ilk etabı tamamlanmak üzere. Kahramanmaraş’ımızın doğal güzelliklerine yakışır, önemli ziyaretçi potansiyeline sahip bir mekân oldu. Projenin ilk etabında buraya restoran, ahşap yürüyüş alanları, cam teras ve otopark kazandırdık. İnşallah önümüzdeki günlerde bu tesisin resmi açılışını gerçekleştireceğiz. Ayrıca buraya ulaşım için standardı oldukça yüksek bağlantı yolu kazandırdık. Devamındaki etaplarda ise; buradaki iki kaya arasına bir köprü inşa edeceğiz, Menzelet Barajı’ndan buraya tekneyle bağlantı sağlayacağız. Yine bölgede doğaseverler için kamp alanları oluşturacağız” diye konuştu.

Editör: Sueda AKKÖK