Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, 2023 Yılı İstişare ve Değerlendirme Toplantısı kapsamında AK Parti Onikişubat İlçe Kadın Kolları teşkilatı ile kahvaltıda bir araya geldi.

EXPO 2023 Sergi Alanı’ndaki Arasta Çarşısı’nda gerçekleştirilen programa AK Parti Onikişubat Kadın Kolları Başkanı Nursel Kaçamaz öncülüğündeki yönetim kurulu ve mahalle başkanları yoğun ilgi gösterirken, Başkan Mahçiçek misafirlerini tek tek karşıladı.

2014-2023 yılları arasındaki yatırım ve projeleri anlatan Başkan Mahçiçek, ev sahipliğini yaptıkları EXPO 2023 etkinliklerine ilişkin bilgiler verdi.

Sıcak ve samimi bir ortamda AK Partili kadınlarla sohbet havasında gerçekleştirilen toplantıda Başkan Mahçiçek, ‘Model ve Modern Onikişubat’ hedefiyle 9 yılı aşkın sürede hayata geçirilen yatırımlarla Onikişubat’ı yeniden inşa ettiklerini söyledi.

Başkan Görgel, A Haber Canlı Yayınında Şehirdeki Son Durumu Anlattı Başkan Görgel, A Haber Canlı Yayınında Şehirdeki Son Durumu Anlattı

“Onikişubat Belediyesi olarak 2,5 milyar TL’lik yatırım yaptık”

Onikişubat Belediyesi olarak 2,5 milyar TL’lik yatırım yaptıklarına vurgu yapan Başkan Mahçiçek, “2023 yılının sonuna gelirken sizlerle birlikte olmak ve yıl boyunca yaptığımız çalışmaları anlatmak istedik. 10 yıla yakın süreçte şehrimize sizlerle birlikte hizmet etmenin çabasını gösterdik. Bakın bu Onikişubat Belediyesi, bu süreçte 2,5 milyar TL’lik yatırım yapmış. Bu yatırımların da 950 milyon TL’sini kendisi üretmiş. Onikişubat’ı daha güzel ve yaşanabilir bir kent yapmak için. Ama Allah bir daha göstermesin inşallah, felaket yaşadık ve 12 bin 600’den fazla insanımızı kaybettik. Cenaba-ı Hakk hepsine rahmet eylesin, bir daha yaşatmasın inşallah. 3 ay boyunca belediyemizde 3 bin 200 kişiyi misafir ettik. Toplamda 18 tesisimizde 12 bin insanımızı ağırladık. On binlerce battaniye ve yatak aldık, binlerce çadır dağıttık. Şimdi yaralarımızı sarıyoruz, belli ölçüde toparladık çok şükür. Yakında yeni deprem konutlarının da teslimini gerçekleştireceğiz” ifadelerini kullandı.

“Bu ülkenin ve şehrimizin geleceğini ve istikrarını tehlikeye atmayalım”

Kadınların siyasetteki önemine de dikkat çeken Başkan Mahçiçek, yaklaşan yerel seçimlerde aday gözetmeksizin AK Parti’ye destek verilmesi gerektiğini belirterek, istikrar vurgusu yaptı. Başkan Mahçiçek, “Adayımız kim olursa olsun, önümüzdeki yerel seçimlerde Allah rızası için gayret gösterelim. Cumhurbaşkanımız kimi tayin ederse etsin, gayret edelim. Bu ülkenin ve şehrimizin geleceğini ve istikrarını tehlikeye atmayalım. Burada beyler de var, açık söyleyeyim bu partiyi kadınlar olarak sizler taşıyorsunuz. Sizlerin emeği ve gayreti çok daha fazla. Evi barkı, çoluğu çocuğu bırakıyorsunuz. Sizlerin gayretleriyle bu parti çok daha iyi netice alıyor. İnşallah Kahramanmaraş’ımızı yine birinci yapalım ve hizmetlerimiz devam etsin. Biz inanırız ki Cenab-ı Hakk hepimize bir kader çizgisi çizmiş, o kader çizgisinin dışına çıkmaya kimsenin gücü yeter mi? Yetmez. O zaman telaşa gerek yok. Hiç birbirimizi incitmeyelim, kırmayalım. Mevla kime nasip ederse o gelecek, biz de arkasından koşacağız inşallah. Kahramanmaraş’ımızda oy kaybına uğramamız lazım. Hep beraber gayret ederek, Türkiye’deki belediyelerin çok daha üstüne çıkacağız. Sizlerle beraber olduk, onurlandık. Hepinize gönülden ve yürekten teşekkür ediyorum. Cenab-ı Hakk, çocuklarınızla, ailelerinizle beraber sağlık ve güzellikler içerisinde, bol da rızıkla hepinize uzun ömürler versin” şeklinde konuştu.

Kahvaltı programı Başkan Mahçiçek’in soruları yanıtlamasıyla devam ederken, alan gezisinin ardından toplu hatıra fotoğrafları çekildi.

Editör: Sueda AKKÖK