Çin'in Gansu ve Çinghay eyaletleri sınırlarına yakın bir bölgede meydana gelen depremde, ilk belirlemelere göre 100 kişi yaşamını yitirdi. Gansu eyaletinde 96, komşu Çinghay eyaletinde ise 11 kişi hayatını kaybetti. Ayrıca, Gansu'da 96, Çinghay'da 124 kişi depremin etkisiyle yaralandı.

Deprem, çevre yerleşimlerde su ve elektrik şebekelerini, ulaştırma altyapısını ve iletişim ağlarını da olumsuz etkiledi. Yerel kaynaklara göre, çok sayıda ev, yol ve altyapı zarar gördü. İlçeye bağlı birçok köyde elektrik ve su kesintileri yaşanıyor.

Lüks Facia: 50 Milyon TL'lik Ferrari'ler Kaza Sonucu Pert Oldu! Lüks Facia: 50 Milyon TL'lik Ferrari'ler Kaza Sonucu Pert Oldu!

Görgü tanıkları, depremin ardından bölgedeki hasarın büyük olduğunu ve acil yardıma ihtiyaç duyulduğunu bildiriyor. Depremzedelerin can ve mal güvenliği için kurtarma çalışmaları hızla devam ediyor.

Çin Devlet Başkanı Şi Cinping, depremin ardından bölgeye sevk edilen kurtarma ekiplerine acil müdahale talimatı verdi. Arama-kurtarma çalışmalarının hızlı ve etkili bir şekilde yürütülmesi için gerekli önlemlerin alınması gerektiğini vurguladı.

Editör: Sueda AKKÖK