Aykut Kuşkaya, Ezgileriyle Müzik Ziyafeti Yaşatacak Aykut Kuşkaya, Ezgileriyle Müzik Ziyafeti Yaşatacak

Kahramanmaraş depremlerinde büyük yara alan esnafa can suyu olmak onlara bir nebze de destek olmak adına düzenlenen Kahramanmaraş İl Tanıtım Günleri 18 Şubat Pazar akşamına kadar kapılarını ziyarete açık tutacak. Dondurmanın anavatanı Kahramanmaraş’ın Atatürk Havalimanı’ndaki esnafa destek amaçlı yapılan fuarında dondurma ustaları satırlarla dondurma keserek adeta şov yapmayı ihmal etmedi. Fuar ziyaretçileri arasında yapılan en hızlı dondurma yeme yarışında yarışmacılar kolay kolay kesilmeyen dondurmayı yerken bir hayli zorlandıkları dikkatlerden kaçmadı. Kahramanmaraş meyan şerbeti ikramları yapılırken Kahramanmaraş’ın yöresel lezzetleri İstanbul halkının damaklarını çatlattı. Kahramanmaraş yöresel lezzetleri yemek stantlarında da büyük ilgi gördü.
Tirşik çorbası, Maraş paça çorbası, Maraş tava, kuru dolma ve patlıcanlar ziyaretçilerden tam not alırken fıstıktan yapılan döner, Kahramanmaraş biberleri, fıstık ezmesi, Maraş çöreği de stantlarda yerini aldı.
Kahramanmaraş’ın hediyelik bakır ve yemeni ürünleri fuara sergilenirken Kahramanmaraş’ın acı tablosunun yer aldığı fotoğraf sergisi de fuarda dikkat çeken bölümler arasında yerini aldı.
Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Turizm Şube Müdürü Harun Dedeoğlu yaptığı açıklamada, “Deprem kabusundan sonra Kahramanmaraş’ımız hızla ayağa kalkıyor Depremde esnafımız da bir hayli etkilenirken Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi olarak destek amaçlı bu fuara destek veriyoruz. Kahramanmaraş’ın kültürünü ve yöresel lezzetlerinin tanıtıldığı Kahramanmaraş Fuarı’na tüm İstanbul halkını 18 Şubat Pazar akşamına kadar sürecek etkinliğimize davet ediyoruz” diye konuştu.

Editör: Sueda AKKÖK