Dün sabaha karşı Muğla-Antalya kara yolunda meydana gelen trajik kaza, Menteşe'nin Yerkesik Jandarma Karakol Komutanlığı'nda görevli Uzman Çavuş Hakan Aktaş'ın yaşamını yitirdiği bir olay olarak tarihe geçti. Kaza, 24 AL 040 plakalı otomobiliyle seyir halinde olan Hakan Aktaş ile iddia edilen şekilde Gülağzı Kavşağı'ndan kontrolsüz çıkan 48 HD 282 plakalı otomobili kullanan Tahsin Çiçek arasında meydana geldi. Bu korkunç çarpışma sonrasında, olay yerine ihbarla birlikte itfaiye, sağlık ve polis ekipleri hızla sevk edildi.

İtfaiye ekipleri tarafından sıkıştığı araçtan çıkarılan Uzman Çavuş Hakan Aktaş, ne yazık ki hayatını kaybetmiştir. Kazada yaralanan diğer kişiler ise Marmaris İlçe Emniyet Müdürlüğü'nde görevli polis Tahsin Çiçek ile araçta bulunan Hüseyin Denli, şans eseri daha iyi bir durumda oldukları bildirilmiştir.

Kazada yer alan acil müdahalelerin yanı sıra, Uzman Çavuş Hakan Aktaş'ın cenazesi otopsi işlemi sonrasında memleketi Hatay'ın Erzin ilçesi Gökdelen Mahallesi'ne getirilmiştir. Burada düzenlenen askeri törene, Erzin Kaymakamı Osman Demir, Belediye Başkanı Ökkeş Elmasoğlu, İlçe Jandarma Komutanı Halil Pehlivan ve çok sayıda vatandaş katılmıştır.

Depremzede vatandaşların yaşadığı 6 konteyner ve baraka alev alev yandı! Depremzede vatandaşların yaşadığı 6 konteyner ve baraka alev alev yandı!

Tören sırasında Uzman Çavuş Aktaş'ın hamile eşi Elif Aktaş, büyük bir zorlukla ayakta durmaya çalışmıştır. Elif Aktaş'ın 7 aylık hamile olduğu bilgisi paylaşılmıştır. Aktaş'ın kızı Aymira (6) da yakınlarına sarılarak uzun süre gözyaşı dökmüştür. Törenin sonunda Uzman Çavuş Aktaş, gözyaşları arasında toprağa verilmiştir. Bu trajik kazada hayatını kaybeden Aktaş, sevenleri ve ailesi tarafından büyük bir üzüntüyle anılmıştır.

Editör: Sueda AKKÖK