Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, Ticaret Bakanı Prof. Dr. Ömer Bolat'ı ağırlamak üzere şehre gelen heyetini kabul etti. Ziyarette, TBMM Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonu Başkanı Prof. Dr. Vahit Kirişci, Vali Ömer Faruk Coşkun, AK Parti Kahramanmaraş Milletvekilleri Ömer Oruç Bilal Debgici, Mevlüt Kurt, Dr. Tuba Köksal, Prof. Fırat Görgel ve bakanlık makamları de bulunuyordu.

Başkan Mahçiçek, Expo 2023 Alanında Muhtarları Ağırladı Başkan Mahçiçek, Expo 2023 Alanında Muhtarları Ağırladı

Başkan Güngör, ziyarette bir dizi konu hakkında bilgiler verdi. Mikrobölgeleme ve planlama süreci, harici tasarım yapıları, altyapı yatırımları, ticaret ve sanayi dönüşüm alanları gibi çeşitli kullanım heyete bilgileri aktardı.

Ziyaret sırasında Ticaret Bakanı Prof. Heyete ettikleri için Sayın Bakan'a teşekkür etti.

Bu ziyaret, Kahramanmaraş'ın gelişimi ve ilerlemesi için önemli gösterim atma çabalarının bir göstergesi olarak değerlendirildi.

Güngör, “Alanda yürütülen çalışmaları yerinde incelemek üzere şehrimize gelen Ticaret Bakanımız Sayın Ömer Bolat’ı Büyükşehir Belediyemizde misafir ettik. Şehrimizde yürütülen ve planlanan çalışmalara ilişkin bilgiler aktardık. Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde, bakanlarımızın büyük ilgi ve destekleriyle şehrimizi daha güçlü bir şekilde tekrardan imar edeceğiz. Sayın Bakanımıza ziyaretleri ve destekleri için teşekkür ediyoruz” dedi.

Editör: Sueda AKKÖK