Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, 2024 yılındaki Liselere Geçiş Sınavı'nın (LGS) tarihini 2 Haziran Pazar olarak duyurdu. Bakan Tekin, bu kararın öğrencilerin sınavın bayram öncesinde yapılmasını ve aynı zamanda öğrenci ve velilerin bayram hazırlıklarını ve yaz tatili planlarını daha rahat bir şekilde yapmalarını sağlamak amacıyla alındığını belirtti.

Hayırsever vatandaşın bağışlarıyla yaptırılan yapay zeka atölyesi açıldı Hayırsever vatandaşın bağışlarıyla yaptırılan yapay zeka atölyesi açıldı

Yusuf Tekin ayrıca, 2023-2024 eğitim öğretim yılının 14 Haziran'da sona ereceğini ve 15 Haziran'ın Kurban Bayramı arifesi olduğunu vurguladı. Bu nedenle 2024 LGS sınavının 2 Haziran Pazar gününe denk getirildiğini açıkladı.

Bakan Tekin, sınavın soru sayısı ve soru formatının değişmeyeceğini, tüm soruların sekizinci sınıf öğretim programlarına uygun olarak hazırlandığını da belirtti.

Bu kararla, öğrencilerin ve ailelerin LGS sınavına daha hazırlıklı ve rahat bir şekilde girebilmeleri ve bayram öncesindeki stresi azaltmaları hedefleniyor. Aynı zamanda, yaz tatili planları için daha fazla esneklik sağlanmış olacak.

Editör: Sueda AKKÖK