Belediye, çeşitli alanlarda 35 personel alımı yapacağını duyurdu. İşe alımlar, geçici işçi olarak Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi birimlerinde çalışmak üzere AKBEL A.Ş. tarafından gerçekleştirilecektir. Alımlar, 4857 sayılı İş Kanunu hükümlerine göre yapılacak ve aşağıdaki şartları taşıyan adaylar arasından seçilecektir:

Yüzme Antrenörü: 8 kişi

Beden İşçisi: 8 kişi

Antrenör: 4 kişi

Veteriner Hekim: 1 kişi

Veteriner Teknikeri: 2 kişi

Tunceli Depremi Sonrası Prof. Dr. Naci Görür'den Kritik Açıklama Tunceli Depremi Sonrası Prof. Dr. Naci Görür'den Kritik Açıklama

Hayvan Bakıcısı: 12 kişi

Aranan Şartlar:

İl Özel İdareleri, Belediyeler ve Bağlı Kuruluşları ile Bunların Üyesi Olduğu

Mahalli İdare Birliklerinin Personel Çalıştırmasına Dayalı Hizmetlerin Gördürülmesine İlişkin Usul ve Esasların 4. maddesinde belirtilen şartları taşımak.

Vardiya sistemine göre çalışmaya engel sağlık sorunları bulunmamak.

Görev yapılacak yerde ikamet etmeyi kabul etmek.

Kahramanmaraş nüfusuna (ilçeler dahil) kayıtlı olmak.

Son müracaat tarihi itibarıyla 40 yaşını geçmemiş olmak.

Adaylarda istenilen nitelikler şu şekildedir:

a) Yüzme Antrenörü unvanı için:

Üniversitelerin Spor Bilimleri Fakültesi mezunu olmak.

Federasyon tarafından onaylı yüzme antrenörlüğü veya cankurtaranlık belgesine sahip olmak veya üniversiteden yüzme dersi aldığını belgelendirmek.

b) Antrenör unvanı için:

Üniversitelerin Spor Bilimleri Fakültesi mezunu olmak.

c) Veteriner Hekim unvanı için:

Lisans düzeyinde eğitim veren üniversitelerin Veterinerlik bölümünden mezun olmak.

ç) Veteriner Tekniker unvanı için:

Ön lisans düzeyinde eğitim veren üniversitelerin Laborant ve Veteriner Sağlık bölümünden mezun olmak.

Ayrıca, daha önce çalışılan işyerlerinden 4857 sayılı İş Kanunu'nun 25. maddesi kapsamında kasıt ya da kusurlu davranışlar sebebiyle iş akdi feshedilmemiş olması gerekmektedir.

Tecrübe Durumu:

Başvuruda bulunulan unvana ilişkin en az 1 yıllık iş tecrübesine sahip olmak. 1 yıllık tecrübe şartını sağlayan yeterli başvuru olmaması durumunda, sınava çağrılacak adaylar tecrübe süresi en uzun olan adaydan başlamak üzere değerlendirmeye alınacaktır. İş tecrübesi, aday tarafından E-devlet üzerinden alınacak SGK hizmet dökümü ve çalışılan işyerlerinden alınacak onaylı iş deneyim belgesi ile belgelenecektir.

Başvurular:

Başvuru şartlarını taşıyan adayların 17 Temmuz 2023 ile 20 Temmuz 2023 tarihleri arasında https://kahramanmaras.bel.tr/form/akbel-as-personel-alim-ilani-basvuru-formu-17072023 internet adresinden online başvuru yapmaları gerekmektedir.
 

Editör: Sueda AKKÖK