Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan depremzede aileye ziyaret! Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan depremzede aileye ziyaret!

Hain terör örgütü PKK çatısı altındaki “HBDH Milisleri” tarafından yayımlanan yazılı açıklamada, “18 Ocak 2022 günü HBDH Milislerimiz Maraş/Pazarcık’ta bulunan petrol boru hattını özel bir teknikle imha etmiştir. Milislerimiz, eylemlerinin ardından güvenli bir şekilde üslenme alanlarına ulaşmışlardır” ifadelerine yer verildi.

Açıklamada, şunlar kaydedildi:

“HBDH gerilla ve milisleriyle her an, her dakika ve her yerde eylem gücünü örgütlemektedir. Maraş’taki eylemimiz ezilen halklarımıza, işçi sınıfına, emekçilere, zindanlarda direnenlere, faşistler tarafından katledilen onlarca devrimcinin intikamının alınması için gerçekleştirilmiştir. HBDH gerillaları AKP-MHP faşizminin ve onun destekçilerinin yaptıkları her faaliyetten haberdardır. Onların geçmişten bugüne ve geleceğe dair planladığı katliamların hesabını soracaktır. Hiçbir hesap mahşere kalmayacaktır. Bundan sonra bilinsin ki halka zulmeden, devrimcileri vuran, emekçilerin onurlarını yere sermek isteyen ve faşizme destek veren her kim varsa HBDH gerillaları ve milisleri oradadır.”

Açıklamanın devamında, 19 Ocak 2007'de uğradığı silahlı saldırı sonucu yaşamını yitiren Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink’e değinilerek, şunları belirtildi:

“Bugün Hrant Dink’in ölüm yıl dönümü. Hrant hala aklımızda, Hrant’ı vuranlar namlularımızın ucundadır. Bugün zindanlarda direnişler var. Direnerek ölümsüzleşenlerimizin aziz hatıraları hiç unutulmayacaktır. Faşizmden hesabı namlularımız soracaktır. HBDH gerillaları ve milisleri olarak bu eylemimizi Hrant Dink’e ve zindanlarda direnen devrimci tutsaklara adıyoruz.”

Dün yoğun kar yağışının etkili olduğu Kahramanmaraş'ın Pazarcık ilçesine bağlı Narlı Mahallesi'ndeki bir petrol boru hattında patlama meydana gelmişti.

Patlamanın ardından çıkan yangın, kahramanmaraş-Gaziantep kara yoluna da sıçramıştı.

Yangın nedeniyle bölgeye çok sayıda itfaiye ve ambulans sevk edilirken, kara yolu çift yönlü olarak ulaşıma kapatılmıştı.

BOTAŞ’tan açıklama

Öte yandan Boru Hatları ile Petrol Taşıma A.Ş Genel Müdürlüğü (BOTAŞ), Maraş’ta petrol boru hattında patlama sonucunda yangın meydana geldiğini ve BOTAŞ ekipleri tarafından petrol akışının durdurulduğunu bildirilmişti.

BOTAŞ tarafından yapılan yazılı açıklamada, “Kahramanmaraş ili, Pazarcık ilçesi Narlı Mahallesi'nde 18 Ocak 2022 günü saat 19.30 sıralarında Irak- Türkiye Ham Petrol Boru Hattı’nın yaklaşık 511. kilometresinde henüz sebebi belirlenemeyen bir nedenle patlama olmuş ve patlama sonucunda yangın meydana gelmiştir. BOTAŞ ekiplerince petrol akışı derhal durdurularak, teknik emniyet tedbirleri kapsamında olay yerine en yakın hat vanaları kapatılmıştır. Yangına çok sayıda itfaiye aracı, BOTAŞ Acil Müdahale ekipleri ve ilgili birimler müdahale etmektedir” ifadelerine yer verilmişti.

Editör: Asım Ziya