Seçimlerin ardından yaşanan zam fırtınası hız kesmeden devam ediyor. Karayolları Genel Müdürlüğü (KGM), köprü ve otoyol geçiş ücretlerine kasım ayında yüzde 50'nin üzerinde bir zam yapmayı planlıyor.

Ekonomist Şenol Babuşcu, sosyal medya hesabında yaptığı paylaşımda, "Kasım ayında köprü ve otoyol ücretlerine yüzde 50'nin üzerinde bir zam yapmak için çalışmaların sürdüğüne dair bilgilere ulaştık" ifadelerini kullandı.

Şu anda 15 Temmuz Şehitler ve Fatih Sultan Mehmet köprüleri için geçiş ücretleri şu şekildedir: Tek yönlü otomobil geçişi 8 lira 50 kuruş, hafif ticari araçlar için 11 lira, ve motosikletler için 3 lira 50 kuruş ödeme yapmaktadır.

Depremin yerle bir ettiği Samandağ'da 39 prefabrik iş yeri esnafa can suyu oldu Depremin yerle bir ettiği Samandağ'da 39 prefabrik iş yeri esnafa can suyu oldu

Ayrıca Osmangazi Köprüsü geçiş ücreti 190 lira, Çanakkale Köprüsü ise 205 lira olarak belirlenmiştir. Ankara-Niğde Otoyolu kullanımı 140 lira, Malkara-Çanakkale Otoyolu ise 280 lira olarak ücretlendirilmektedir.

Editör: Sueda AKKÖK