Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD), Marmara Denizi'nde Yalova'nın Çınarcık ilçesi merkezli olarak meydana gelen 4,1 büyüklüğündeki depremi saat 23.53'te kaydetti. Depremin epicentrumunun Çınarcık ilçesi, Marmara Denizi'ndeki ise 8,52 kilometre açıklarında olduğu belirlendi. Derinliği ise 11,18 kilometre olarak ölçüldü.

Kahramanmaraş'ta Atık Baskı Balatalarını Saat Olarak Geri Dönüştürüyor Kahramanmaraş'ta Atık Baskı Balatalarını Saat Olarak Geri Dönüştürüyor

Yer bilimci Prof. Dr. Naci Görür, konuyla ilgili sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamada, "Arkadaşlar, Marmara Denizi'nde Çınarcık Çukurluğunda 4,1 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Sanıyorum deprem, Adalar Fayının güneyindeki küçük normal faylar üzerinde olmuş olabilir. Fay çözümü ile bu belli olacaktır. Fay haritasını koyuyorum. Marmara’daki sistem gerilim biriktiriyor, Sevgiyle" ifadelerini kullandı.

Özellikle Marmara bölgesindeki deprem riskine dikkat çeken Görür, bölgedeki gerilim birikimine vurgu yaparak, halkın deprem önlemlerini alması gerektiğini belirtti.

Editör: Sueda AKKÖK